15 lipca 2010

Niezwykły Konkurs dla Nadzwyczajnych Dam i Dżentelmenów #3

DISCLAIMER: postać ta nie jest odgrywana przeze mnie. Pomogłem natomiast w jej tworzeniu, dostałem także zgodę od gracza na zaprezentowanie jej w konkursie.

Na ostatnią chwilę. A oto...


Tomasz Zigrin

Archetyp: ryzykant
Rasa: gnom
Narodowość: slawijska
Profesja: technomag.


Zdolności: sekretne runy, zdolność profesjonalna
Słabości: nieufność

Atrybuty:
Krzepa 10+, Zręczność 10+, Przenikliwość 8+, Charyzma 9+, Opanowanie 10+


Kondycja: 1, Reputacja: 3, Obrona: 12, Wytrwałość: 12 Pewność siebie: 16

Umiejętności:
Analiza 6/8+, ekspresja 6/9+, perswazja 6/9+, technika 6/8+, wiedza akademicka 6/8+; pojazdy (golemiczne wierzchowce) 9/10+, technika (programowanie golemów) 9/8+, walka (laska z ukrytym ostrzem) 9/10 +

Atuty i gadżety:
Wewnętrzne przekonanie, nadzwyczajna kompetencja (technika); niezbędnik technomanty, laska z ukrytym ostrzem

Moc:
Kontrola maszyn

Osiągnięcie:
Wynalazek (golemy do pracy w ciężkich warunkach), dług wdzięczności (dziennikarka z wyprawy dr Attenborga)O postaci:
Tomasz swoje dzieciństwo spędził w graniczącym z Wotanią miasteczku Bolesławia w zachodniej Slawii. Jego ojcu nie odpowiadał jednak zawód nauczyciela w prowincjonalnej szkole, matka natomiast miała dosyć żywotu kury domowej, więc całą rodziną wyemigrowali za pracą do Alfheimu.
Mityczny Zachód rzeczywiście odmienił życie rodziny Zigrinów. Matka Tomasza, dotąd stateczna gospodyni domowa, zaczęła z sukcesami grać na giełdzie, ojca zaś przyjęto do pracy na politechnikę. Z początku zajmował się on pracą dla wojska, aż do czasu tragicznego wypadku na uczelni. Hydroksylowy Pulsar Półautomatyczny wybuchł nagle, zabijając kilku pracowników naukowych, w tym doktora Zigrina. Zdarzenie to było dla Tomasza wielkim szokiem i zapoczątkowało jego wewnętrzną przemianę. Wewnętrzny spokój po tragicznych wydarzeniach odnalazł w Eddzie. Szczególnie zainteresował się sztuką rycia run, w której wykazywał ogromny talent. Po kilku latach nauki uznał, że jego życiowym powołaniem jest produkcja golemów, które miały by wyręczać ludzi w niebezpiecznych pracach. Ogarnięty jest przekonaniem, że pomoże to uratować setki osób przed losem jego ojca. Finansowany przez matkę wyruszył w pielgrzymkę po najlepszych uczelniach świata, aby zdobywać wiedzę i głosić swoje teorie.
Wędrówka ta ma jednak także inny cel – Tomasz poszukuje gnomicy, z którą mógłby spędzić całe życie…

W czasie pobytu w Korioli wybrał się na coroczną gonitwę byków. Tam, wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi uratował miasto przed atakiem… dinozaura. Jednak dla niego samego większym zwycięstwem było uratowanie przed zawistnymi ludźmi młodej, gnomiej dziennikarki – członkini wyprawy, która przywiozła na kontynent bestię -, atakowanej za romans z atlantydzkim tubylcem. Wielki wizjoner o jeszcze większym sercu…

0 komentarze:

Prześlij komentarz