3 lutego 2012

Piątkowa Piątka #3

Oj dawno już piątek nie było. Cały czas początkujący ze mnie bloger i nie potrafię jeszcze wypracować sobie planu wrzucania notek. Pracuję jednak pełną parą, aby to się zmieniło.

A dziś Piątka po części klimatach komiksowo-superbohaterskich.

  1. Komiksowe czcionki - czyli czym zastąpić powszechnie znienawidzonego Comic Sansa.
  2. HeroMachine - generator herosów. Dzięki ogromnej bazie elementów, z których składamy postać można w tym programie stworzyć niemal dowolnego bohatera.
  3. Tubalr - po podaniu nazwy artysty lub zespołu strona automatycznie tworzy playlistę z utworami albo jego, albo podobnymi. Do szybkiego tworzenia podkładów do czytania, pisania, czy nawet na sesję.
  4. Śledztwo w czterech krokach - nieco stary, ale wciąz jary poradnik jak w czterech krokach stworzyć przygodę detektywistyczną. To IMO jeden z najtrudniejszych typów scenariuszy, więc wszelkie pomoce bardzo cenię.
  5. Canabalt - na odprężenie prosta, ale świetnie zrobiona i wciągająca gierka o ludziku uciekającym przed końcem świata(?). Polecam szczególnie znudzonym Robot Unicornem.

2 komentarze:

Skryba pisze...

"Pracuję jednak pełną parą, aby to się zmieniło."

Na zachętę - podlinkowałem ten wpis "w swojej" 5-tce :).

Peace,
Skryba.

PS. Canabalt. Hm. Kiedyś grałem w podobną grę - nie potrafię sobie jednak przypomnieć tytułu. Może to był "Run"? - dunno. A sam Canabalt też ciekawy. I chyba generuje się losowo, plus :).

Wedrowycz pisze...

O canabalcie dowiedziałem się z tego artykułu, też bardzo polecam http://jawnesny.pl/2011/07/to-przeciez-musi-miec-happy-end-prawda/

A za podlinkowanie bardzo dziękuję:)

Prześlij komentarz